Metoda comparației 2
Автор: Mate cu Cristina
Загружено: 2017-04-24
Просмотров: 278899
Acest filmuleț conține explicația rezolvării a două probleme prin metoda comparației și 4 probleme propuse spre rezolvare. Problemele sunt specifice clasei a IV-a.
Linkul către video-ul anterior: • Metoda comparației 1
Soluțiile problemelor propuse spre rezolvare:
1). 1 kg de mure 9 lei, 1 kg de zmeura 8 lei
2). 1 prăjitură 5 lei, 1 acadea 3 lei
3). 1 felie de pizza 5 lei, 1 merdenea 3 lei
4). 1 kg de vinete 6 lei, 1 kg de ardei 4 lei
Blog: http://matecucristina.ro
Facebook: / matecucristina
Short Guitar Clip by Audionautix is licensed under a Creative Commons Attribution license (https://creativecommons.org/licenses/...)
Artist: http://audionautix.com/
Доступные форматы для скачивания:
Скачать видео mp4
-
Информация по загрузке: